Április elseje hagyományosan a bolondok napja, mi is eresztettük már el itt a gyeplőt párszor a blogon, tessenek csak visszaolvasni ezt, ezt vagy éppen ezt itt. noha a világ most szörnyű problémával áll szemben, és egyesek szerint ilyenkor azért nem illik viccelődni, mások szerint pont így, poénkodva lehet elkerülni a folyamatos stressz miatti levertséget, rosszkedvet. Az alábbi bejegyzésben látunk majd pár példát arra, hogy nemhogy világjárvány idején, de épp világháborúban is születtek poénok, néha elég vaskosak. Most (ahogy arra a cím is utal) kifejezetten a hadihajók vicces és/vagy otromba beceneveivel foglalkozunk, a teljesség igénye nélkül. Úgyhogy ha mindenki készen áll, (vagy ül) akkor kezdődjék a móka. Kellemes időtöltést.
Kezdjük a sort mindjárt az ábécé elején. A USS Abraham Lincoln repülőgép-hordozó több becenevet birtokol. Már eleve a névadó elnöknek is „Abe” volt a beceneve, így a hajót is szokták így emlegetni egymást közt a tengerészek. (igaz ami igaz, könnyebb és gyorsabb így hivatkozni rá, mint a teljes nevén). Viszont van egy kissé dehonesztáló, szóviccbe hajló beceneve is, méghozzá a „Babe” Lincoln. Ezt 1995-ben ragasztották rá a jellemzően nem rajta szolgáló tengerészek, ugyanis ekkor kerültek a Lincoln fedélzetére a haditengerészet első tengerész hölgyei. A Lincoln hivatalos becenevei közé tartozik még a Black Pearl, vagyis a Fekete Gyöngy. Ennek eredetére nem találtam utalást, de nem elképzelhetetlen, hogy a Karib Tenger kalózai című kasszarobbantó mozifilm-sorozat egyik hajójáról kapta, de fordítva is igaz lehet. Amúgy a Lincoln fedélzetén forgatták a Stealth (magyarul Lopakodó) című filmet, ami anyagilag kifejezetten nagy bukta volt. (Spolier: egy sármos fehér pilóta, egy néger pilóta és egy jócsaj pilóta meg egy AI agyú pilóta nélküli hipervadászgép lenyomja a genyákat. Nem, ez nem áprilisi tréfa, tényleg).
A következő becenévtulajdonos rögvest két hajó lesz, mert a beceneveiknek közük van egymáshoz. Az egyik főszereplő a USS John F. Kennedy repülőgép-hordozó, a másik a USS Belknap, Belknap-osztályú rakétás cirkáló. A Kennedy-nek természetesen már vízre bocsájtása óta volt hivatalos beceneve, a „Big John”. 1975 november 22-én a Földközi-tengeren tartott gyakorlat során a Belknap és a Kennedy ütközött, de olyan szerencsétlenül, hogy a repülőgép-hordozóból repülőgép üzemanyag is átfolyt a cirkáló fedélzetére, ami annak rendje és módja szerint meggyulladt. A heves tűz miatt a Belknap alumínium felépítménye súlyosan megsérült, legénységéből hét tengerész meghalt. A Kennedy-n egy tengerész halt meg, a hajó sérülései korántsem voltak akkorák, mint a cirkálóé. Mindkét egységet kijavították, és újra szolgálatba állították. Na innentől a USS Belknap legénysége kénytelen volt a többi tengerésztől azt hallgatni, hogy a hajójuk neve igazából USS Belcrash, utalva a balestre. A Kennedy becenévadói a névadással a kétségtelen erőviszonyokra hívták fel a figyelmet, így lett a nem hivatalos név a Big John mellett a „Can Opener” vagyis konzervnyitó. Tehát a USS Belknap legénysége nem csak a saját hajójuk lekicsinylő neve miatt bosszankodhatott, de még egy másik hajó beceneve is arra utalt, hogy egy konzervdobozon szolgálnak.
A következő alanyunk szintén egy repülőgép-hordozó, a USS Theodore Roosevelt. A hivatalos monogram-becenév mellett (TR) van egy másik is: The Big Stick. Vagyis furkósbot. Jogosan tűnhet furcsának ez a névadás egy bonyolult és kifinomult fegyverrendszernek, de van alapja, méghozzá egy híres idézet az egykori elnöktől, mely imígyen szól: „Beszélj nyájasan, de legyen nálad azért egy furkósbot”. Így már inkább érthető, miért kapta a diplomáciai ars poeticának is beillő idézetből a furkósbotot becenévnek a hajó. Amit régebben ágyúnaszád-diplomáciának neveztek, azt a modern korban a repülőgép-hordozók képviselik. Úgyis mint a nyájas diplomáciai nyelvezetet kísérő non-verbális nyomaték.
A felfegyverzett hadihajók árnyékában ott szolgálnak a különböző segéd- és ellátó hajók. Ilyen a USS Canopus (Simon Lake-osztályú) tengeralattjáró-ellátó (Ez a magyarban tuti utasellátó becenéven futna. Ha lenne tengerünk. Meg tengeralattjárónk) hajó, ami meglepően romantikus nevét az égbolt második legfényesebb csillagáról kapta, ami (micsoda érdekesség!) a Hajógerinc csillagkép legfényesebb tagja. (Ez már tényleg Fun Fact: Kanopusz a görög legendák szerint Menelaosz király flottájának volt vezére, mikor Trójából hazafelé hajóztak). Egy ilyen ellátó hajó fedélzete semmiképp sem nevezhető ingergazdag környezetnek. Ha beleképzeljük magunkat a legénység helyzetébe, amint hónapokig hajózgat, és nagy ritkán kiköt mellé a nyílt vízen egy-egy tengeralattjáró amit fel kell tölteni, de amúgy semmi izgalom, akkor beláthatjuk miért kapta ez a hajó a Cannabis becenevet… Először. Aztán a 80-as években a hajó legénységének 20%-át hölgyek adták, emiatt kapott még egyet: „Can ’o’ Puss”, amiben a Can kancsót, bödönt jelent, a Puss pedig cicust, cicamicát… (Az „o” –nak nincs szerepe, olyan töltelék betű, mint a bank-o-matnál). UPDATE: lehet hogy túl van ez gondolva, és korántsem olyan romantikus az egész, és szimplán csak "gennyláda" a megfejtés.
A most következő szereplőnk a USS Dallas, de nem az atommeghajtású vadásztengeralattjáró, ami Texas híres városáról kapta a nevét, hanem az 1919-ben épült torpedóromboló, akit pedig Alexander Dallas tengerésztisztről neveztek el. A hajó „születési dátumából” látszik, hogy lemaradt a Nagy Háborúról, de a második világháborúban már bevetették. A többször korszerűsített USS Dallas az Észak-Atlanti vizeken kísért konvojokat, meglehetősen zord viszonyok között. Nyolc ilyen bevetést teljesített sikerrel, a hajót és legénységét többször is kitüntették (igen, a hajókat is ki szokták tüntetni, ez egy ilyen tengerész hagyomány) míg aztán 1945 novemberében kivonták a flotta állományából. Korántsem unalmas szolgálati ideje dacára (vagy épp a tengerészek szeretetének ilyen rendhagyó megnyilvánulásaként) a Dull Ass becenevet kapta, ami nagyjából úgy fordítható, hogy „Buta Segg” . Lássuk be, kicsit erős, még ha csak viccelődtek is a legények.
Az Amerikai Egyesült Államok Haditengerészeténél az Enterprise név kultikusnak számít, így nem csoda, hogy egy rakás becenevet begyűjtöttek az ezen név alatt szolgáló hajók. Mi most logikusan a legutolsó ilyen nevű hajóval foglalkozunk, (Az atommeghajtású, CVN-65 hadrendi számúval) hisz az anyakönyvezett leánykori nevével a beceneveket is megörökölte. Természetesen a „Big E” az első, de ott van még a „Grey Ghost”, vagyis Szürke Szellem, mindkettőt a második világháborús elődjétől örökölte. Aztán némi szójátékkal utalva a hosszú idejű bezártságra ott van az „Enterprison” (börtönbe menni), és az akasztófahumorral kitalált „Mobile Chernobyl” (Az első atommeghajtású repülőgép-hordozó volt, nem csak a US Navy-nél, hanem az egész világon). De hogy ne csak egy szovjet atombalesetre utaljanak a csípős nyelvű tengerészek, nem hivatalos becenévként szerepelt még a „Three-Quarter Mile Island”, ami frappáns utalás az amerikai reaktorbaleset helyszínére, Three Mile Island-re. Ami becenévre talán a legbüszkébbek voltak a rajta szolgáló tengerészek, az a „Fleet Starship”, ami oda-vissza főhajtás a Star Trek sci-fi sorozat főszereplő űrhajója felé.
Jöjjön most egy tengeralattjáró, amelyik szintén mágnesként vonzotta a beceneveket. A USS Seawolf (SSN-575) atommeghajtású vadásztengeralattjáró , és mint ilyen (mármint atommeghajtású) rögtön a második is a sorban, a USS Nautilus után, ami elsőként főzte a vizet hasított atommal. A USS Seawolf 1955-ben épült, és akkoriban hipermodernnek számított, sok új műszaki megoldással. Mint az már sokszor előfordult, a forradalmian új dolgok új problémákat is generálnak, az új rendszerek számtalan gyerekbetegséggel keseríthetik meg az alkalmazókat és a tervezőket. A Seawolf is így járt, karbantartás és javítás miatt elég sokat kellett kikötőben, vagy dokkban rostokolnia. A vitriolos humorú tengerészeknek persze több se kellett: a félelmetes nevű Seawolf (tükörfordítva tengeri farkas, amúgy egy ragadozó halfajta) név helyett a Seapuppy-t ragasztották a hajóra. A puppy a mindenkori tündéri édibédi kölyökkutyák egységes neve, fajtától függetlenül. Azokat a hajókat, amelyek többet töltenek kikötve, mint a tengeren, a tengerészek lesajnálva csak úgy nevezik, hogy „épület”. A USS Seawolf is megkapta a magáét, és a hadrendi száma miatt sokszor csak így hivatkozta rá: „Building 575”, vagyis az 575.számú épület. Ha ez még nem lett volna elég, a derék matróztársadalomtól kapott még egy elég lekicsinylő nevet, méghozzá a „Pierwolf”-ot. A pier mólót, rakpartot jelent, a Pierwolf becenév pedig élesen utal arra a közegre, ahol ez a tengeralattjáró a legtöbbet időz. (Amúgy 1987-ig állt szolgálatban, ami szép teljesítmény).
Újra egy repülőgép-hordozó következik, méghozzá a USS Forrestal. A névadó James Forrestal volt, aki az USA haditengerészeti minisztereként, majd védelmi miniszterként szolgálta hazáját. Természetesen ez a hajóegység is részt vett a vietnami háborúban, és egy ilyen bevetés alatt történt a híres-hírhedt baleset is, mikor is a fedélzeten felfegyverezve és üzemanyaggal feltöltve várakozó gépek egyikéről egy rakéta beindult, és a többi gép közé csapódva felrobbant. Az ezt követő hatalmas tűz és a robbanások sorozata 134 tengerészt megölt, 161-et megsebesített, és megsemmisített 21 repülőgépet. (Ezt a katasztrófát épphogy csak megúszta ép bőrrel John McCain alezredes pilóta, későbbi republikánus szenátor). Ezek után a USS Forrestal három becenevet is begyűjtött, és nem meglepő módon mind a három utalás erre a hajótűzre. Az első a szimplán szójáték Firestall, a második a Forrest Fire (vagyis erdőtűz). A harmadik már intellektuálisabb, de tömörségében igazán gyilkos: Zippo. (Nemdohányzóknak és újszülötteknek: a Zippo egy kultikus öngyújtómárka, az USA egyik popkultúrális szimbóluma).
A következő játékos rendes neve is ad okot a mosolygásra. Ez a USS Kamehameha. Pedig az atommeghajtású rakétahordozó tengeralattjáró igazán félelmetes fegyver. A névadója Hawaii egykori királya , ezen a néven az Első. Hogy a fülnek mókásan hangzó nevet ne keljen annyiszor kimondani, a legénység frappánsan csak „Kamfish” néven nevezte szeretett lélekvesztőjét. Ez ráadásul egy régi hagyomány folytatásának is betudható, hiszen a US Navy rengeteg tengeralattjáróját nevezték el valamilyen halról. (persze ilyen hal, hogy Kamfish nem létezik, még mielőtt valaki áprilisi tréfaként ki szeretne oktatni kommentben). A más hajókon szolgáló tengerészek viszont nem hagyhatták ki a (nagyon) magas labdát, és megalkották a bájosan infantilis becenevüket: USS Kamehaha… Szerintem ugorjunk.
Lehet, hogy furcsa lesz, de megint egy repülőgép-hordozó következik, méghozzá a USS Harry S. Truman. Ennek a Nimitz-osztályú hajónak is van hivatalos beceneve, kettő is. Az első a módfelett fantáziátlan, a névadó monogramjából generált „HST”, a másik a „Lone Rider Warrior”. Hogy miért épp Magányos Harcos, arra nem találtam magyarázatot, főleg mivel ezek a hajótípusok sosem járnak egyedül, mindig egy rakás kisebb hadihajó és ellátóhajó alkotja a népes kíséretét. Ezen az unalmas állapoton (már ami a beceneveket illeti) változtatott valaki, aki először akasztotta a hajóra a Harry S. után szabadon a Hairy Ass, vagyis a Szőrös Segg gúnynevet. Gratulálunk.
Eddig csak a US Navy néhány emblematikus becenevét említettük, hát jöjjön egy rövidke válogatás Őfelsége Flottájából. Bár a briteket hajlamosak vagyunk kimért úriembereknek tekinteni, azért a matróz és haditengerész nyelv ott sem bánt mindig kesztyűs kézzel (ezer bocs ezért a képzavar-atomcsapásért) ha becenevet kellett ráakasztani egy hajóra. Így járt a HMS Explorer tengeralattjáró is. Ez az egység, és testvérhajója, a HMS Excalibur a második világháború végén zsákmányolt német tengeralattjárós kutatások teszthajói voltak. A fő kutatási irány a hidrogén-peroxiddal való meghajtás volt, amitől a tengeralattjárók jelentős sebességnövekedését várták. Ez sikerült is, csak egy baj volt: a hajtóanyag borzasztó robbanásveszélyes volt. Emiatt az Explorer megkapta az "Exploder" (robbanó) becenevet. De a hidrogén-peroxid másról is ismert volt: a fodrászok előszeretettel használták szőkítésre, így lett a másik becenév a „Blondie” vagyis szöszke. (Ezt amúgy az Excalibur-ra is használták)
A brit csatahajófejlesztés egyik igen érdekes és egyedi terméke volt a Nelson-osztály. Az osztály két egysége, a HMS Nelson és a HMS Rodney úgy lett tervezve, hogy a főtüzérségük tornyai a hajó első felében helyezkedtek el, utána jött a parancsnoki híd, a kémény, aztán a főárboc. Hátul, már majdnem a tatnál csoportosultak a másodlagos tüzérség tornyai. Emiatt a oldalnézetből a kontúrjaik (igaz kissé hunyorítva) hasonlítottak a flotta olajszállító hajóiéra, (Oiler) így a Rodney megkapta a Rodnol, vagy Rodnoil becenevet, vagy inkább gúnynevet.
A nagy, csupafegyver hadihajók árnyékában, a rivaldafénytől rendesen takarva szolgálnak az aknaszedők. Következő antihősünk is ilyen minőségben lett vízre bocsájtva még 1972-ben. A HMS Wilton abban volt korszakalkotó, hogy a világon elsőként üvegszálas műanyagból készítették a hajótestet. Ennek két okból is pozitív jelentősége volt: egyrészt nem rágta a vasoxid, másrészt a mágneses aknák sem érzékelték, így a veszélyes munkakört nyugisabban tölthette be. Nem is váratott sokat magára a becenév. A már akkor is háztartási fogalomnak számító, műanyag tárolóedényeket gyártó Tupperware márka után csak HMS Tupperware-ként emlegették.
1936-ban bocsájtották vízre a H-osztályú torpedóromboló HMS Hotspur nevű tagját. (A H-osztály összes egysége H betűvel kezdődő nevet kapott. Micsoda lelemény) Bár a Királyi Haditengerészetnél a történelem során négy hajó is viselte e nevet, mégis az utolsóról maradt fent becenév. Gondolom a Premier Legaue-et ismerő futball-fetisiszták már kitalálták, mi lett a hajó beceneve. Igen, Tottenham. De míg az eddigi beceneveket az eredeti helyett használták a tengerészek ezt a hajó anyakönyvezett nevével volt ildomos említeni, valahogy így: HMS Tottenham Hotspur.
Utoljára álljon itt egy kanadai hadihajó, a Flower-osztályba tartozó korvett, a HMCS Wetaskiwin. Ez a kifejezetten kicsi hadihajó derekasan végigszolgálta a második világháborút, és kereken 40 (negyven!) konvojt kísért az Atlanti-óceánon. (Legyünk igazságosak, ezek közül nem mind volt „teljes út”, tehát USA-Nagy-Britannia táv, hanem volt Izland-Észak-Írország etap is benne bőven). A hajó a nevét amúgy egy kanadai városról kapta, és a város nevének jelentése az ott élő benszülöttek nyelvén azt jelentette, hogy „A domb, ahol a béke született”. Mint azt már láttuk fentebb, a tengerészek nagyon szeretnek játszani a nevekkel, így a Wetaskiwin névből (kiejtés után) gyorsan megszületett a „Wet Ass Queen”, vagyis nagyjából „Nedves Seggű Királynő”. Fergeteges, tényleg. A háború után a hajót eladták Venezuelának, ahol Victoria néven állt szolgálatba.
A blog jó hagyományaihoz hűen kommentekben most is várjuk a hasonlóan elborult beceneveket, most különös tekintettel a tengerészet és hadihajózás témakörében. (Mert a szárazföldi haderők alakulatainak is vannak vicces becenevei, pl. az amerikai 1. Gyalogos hadosztály, a jelvénye miatt „Big Red One” emellett még ismert mint „Big Dead One”, de a 82. Légidesszant Hadosztálynak a jelvényében szereplő AA vagyis All American is kapott egy kis többletjelentést: Alcoholics Anonymous. Szóval a szárazföldi patkányokat sem kell ám félteni).
Lalikám 2020.04.01. 14:40:46
Cymantrene 2020.04.01. 14:54:23
Kösz az összeállítást :-)
hátramozdító 2020.04.01. 14:55:43
er4 2020.04.01. 14:57:01
er4 2020.04.01. 14:58:23
Cymantrene 2020.04.01. 15:05:30
proletair · http://lemil.blog.hu 2020.04.01. 15:13:43
Vagy a Táp-O-Mata :)
SimanCsakBálint 2020.04.01. 15:15:10
De a csúcsot egy azóta is beazonosítatlan angol tengerésztiszt (valószínűleg tartalékos) tartja aki számos II. világháborús hadihajónak adott kétértelmű neveket:
HMS Buttercup 'drágám'.
HMS Pimpernel 'semmirekellő', vagy 'megmentő'
HMS Pansy 'puhapöcs' vagy 'köcsög'
HMS Spanker '(el)fenekelő'
A neveket "természetesen" megtartották, mert régi tengerészbabona hogy balszerencsés hajókat átnevezni.
SimanCsakBálint 2020.04.01. 15:19:25
HMS Teaser, HMS Tickler, HMS Torrid, HMS Thruster, HMS Thrasher. HMS Inconstant, HMS Insolent, HMS Truant, HMS Dwarf, HMS Doris.
És a hab a tortán HMS Mutiny 'lázadás'. Képzeljük el az üzenetet "Megérkezett a Lázadás Portsmouthba!"
Forrás: internet
savaz 2020.04.01. 15:20:43
savaz 2020.04.01. 15:27:28
Itt a jelvény:
upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7f/28th_Infantry_Division_CSIB.png
savaz 2020.04.01. 15:29:36
Itt a jelvény:
upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7f/28th_Infantry_Division_CSIB.png
Mikkamak 2020.04.01. 16:39:20
Az ass szó jelent szamarat is, sőt, jelzős szerkezetekben leginkább "bazi"-nak lehet fordítani (pl. big ass car - bazi nagy kocsi).
Alcoholics Anonymous lesz az.
És a vigyori Air Force képről jutott eszembe, hogy őket mostanság csak Chair Force-nak hívják, annyira távirányítású lett minden.
proletair · http://lemil.blog.hu 2020.04.01. 17:17:23
Köszi, a megfelelő részt javítom!
@savaz:
Tudtam, hogy van valami mélyebb jelentése is, de hát ehhez jobban kellene ismerni az USA történelmét... hát ez van, ezért jó, hogy az olvasók is tudnak kommentelni. Köszi!
csakeztengedte 2020.04.01. 17:42:02
OkoskaTo:rp 2020.04.01. 18:29:25
Felicitasz · http://felicitasz.blog.hu 2020.04.01. 18:41:09
Flankerr 2020.04.01. 18:52:38
Két aprósággal egészíteném ki:
1. A "Dull Ass" esetén én inkább, a leírtakkal összhangban is, a dull-t "szürke", "unalmas" nak fordítanám.
2. "Ennek eredetére nem találtam utalást, de nem elképzelhetetlen, hogy a Karib Tenger kalózai című kasszarobbantó mozifilm-sorozat egyik hajójáról kapta, de fordítva is igaz lehet." => A mozifilm sorozat a Disneylandek azonos nevű tematikus rézén alapulnak aminek része a Black Pearl is. Ezek majd 20 évvel megelőzik a Lincoln szolgálatba állítását. Szóval a becenév valószínűleg egy vidámparki hajóról ered, ami elég mókás egy hordozó esetén :)
a hosszú hajú progmatos srác 2020.04.01. 19:15:57
proletair · http://lemil.blog.hu 2020.04.01. 19:18:42
Én értem, és el is fogadom, hogy a Buta Szamár a megfejtés, de ismerve a matrózok lelki és nyelvi világát oly nehezemre esik feltételezni, hogy ilyen kimérten értelmezzék, ne pedig a lehető legocsmányabb módon :)
advocate1 2020.04.01. 19:52:00
Gyorsmerülés - Az osztrák-magyar haditengerészettengeralattjáróinak története
szerző:Csonkaréti Károly
liberalnazi dickheads 2020.04.01. 19:53:33
Szólj ha fordítani kell valamit :) ne találgass
proletair · http://lemil.blog.hu 2020.04.01. 21:16:55
Beírtam frissítésként, pedig a nickneved nem túl bizalomgerjesztő :)
Matyika Ápolója 2020.04.02. 02:18:03
Pipas 2020.04.02. 05:27:38
gigabursch 2020.04.02. 13:14:18
:)
proletair · http://lemil.blog.hu 2020.04.02. 13:26:19
Ne csigázz, írjad idefele :)
Untermensch4 2020.04.02. 13:29:55
kewcheg 2020.04.02. 14:33:22
meatclone 2020.04.02. 14:46:43
Dull ass = Bazi unalmas
meatclone 2020.04.02. 15:00:00
Can o' puss = punci konzerv. (20%-a a legenysegnek no)Az o' az mindig az of nak a rovditese. Azert is van ott a hianyjel.
A pus= genny puss=pussy=punci, a ket szonak mas a kiejtese. Fonetikusan : Pus = Pass Puss= Pussz
Szoval mar a kiejtesbol lehet tudni hogy mirol van szo, ami az irott szovegbol nem jon ki.
( Mar regen az USA-ban elek es katona is voltam itt)
2020.04.02. 16:33:21
proletair · http://lemil.blog.hu 2020.04.02. 17:47:55
Semmiképp sem gondoltam volna szamárra.
meatclone 2020.04.02. 19:26:28
A lone rider egy tv sorozat az otveses evekbol. :)
military.wikia.org/wiki/USS_Harry_S._Truman_(CVN-75)
proletair · http://lemil.blog.hu 2020.04.02. 19:29:32
Javítva
(ilyen az ha éjjel kettőkor szerkesztek posztot :) )
Cymantrene 2020.04.02. 20:59:45
A queen elég régi. Azt tudom, hogy II. Erzsébet még a fekete-fehér időkben panaszkodott a karácsonyi beszéde fölvételekor, amikor unta a sok instruálást, hogy nem lehet valaki egyszerre királynő és színész. Mire a szakik csak mosolyogtak, hogy dehogynem...
gigabursch 2020.04.03. 21:20:49
Nos: dragonballológiából büfé én sem vagyok, de pár részt láttam belőle.
Van benne egy Songoku nevű főhős, aki begyűjti a világ energiáit, majd rálő valami energibombát az ellenfelére és olyankor üvöltő ezt a varázsigét/csatakiáltást/tudomusénmit.
A nejem pontosan tudná, de inkább meg se merem kérdezni...
:-)
Dan da Man 2020.04.04. 11:43:40
Persze lehet, hogy csak vicc volt részedről, mely esetben ajánlanám a Stand Up Comedy humortársulatba való jelentkezést, hiszen a nick-ed alapján is eldönthetetlen, hogy humortalan troll vagy-e, vagy humoros.
savaz 2020.04.04. 13:27:43
Kiejtve ugyanaz mit a Dallas,
amúgy ugyanúgy jelent fakó szamarat és hülye segget is.
Hasonló dologra játtszik rá a Big Ass Fan cég is, ami amúgy nagy (Big) ventillátorokat (Fan) gyárt és egy szamár(Ass) a cégére.
De persze elsőre mindenkinek a nagy seggek kedvelője jut eszébe róla.
www.bigassfans.com/
gigabursch 2023.08.18. 13:45:05
Egy idevágó videó
youtu.be/5Fm8231sMww